بدنه های تولیدی در این مجموعه به قرار زیر میباشند :

1- بدنه آماده تابلو برق ایستاده سیواکن یک یا چند سلولی

2- بدنه ایستاده طرح ریتال

 • بدنه طرح ریتال PS4000 با چهار چوب رنگ شده
 • بدنه طرح ریتال PS4000 با چهار چوب گالوانیزه
 • بدنه طرح ریتال TS8


3- بدنه آماده نیمه ایستاده سیواکن و طرح ریتال

4- بدنه ایستاده آماده جوشی بارانی IP54

5- بدنه آماده دیواری روکار و توکار از IP42 تا IP54

 • بدنه دیواری روکار
 • بدنه دیواری توکار
 • بدنه دیواری بارانی (IP54)

خرید بدنه آماده تابلو برق

سفارش ساخت بدنه تابلو برق

در صورت اطلاع از نوع و اندازه تابلو برق مورد نظر خود با همکاران واحد فروش ما در تماس باشید. و در صورت نیاز به مشاوره فنی همکاران ما در واحد فنی آماده خدمات رسانی به شما عزیزان هستند. طیف گسترده‎ای از انواع بدنه تابلو برق‌های دیواری و ایستاده در این شرکت تولید میگردد و شما بسته به نیاز خود می‌توانید بدنه تابلو برق مورد نظر خود را خریداری نمایید. در ادامه این مطلب با ما باشید تا با انواع این تابلو ها آشنا شده و انتخاب بهتری بتوانید انجام دهید.

جهت دریافت مشاوره رایگان و استعلام قیمت از طریق شماره‌های زیر با ما در تماس باشید.

قیمت انواع بدنه تابلو برق

قیمت بدنه تابلو برق به عوامل مختلفی بستگی دارد. از جمله ابعاد تابلو برق، نوع محصول مورد نظر (ایستاده یا دیواری ؛ سیواکن یا ریتال و ...) جنس ورق (کربن استیل یا استنلس استیل)، کارخانه تولیدی ورق و کیفیت ورق تولیدی، ضخامت مد نظر و .....
برای ساده شدن انتخاب برای مشتریان ما انواع بدنه تابلو برق تولیدی این شرکت را در چند به قرار زیر دسته بندی و قیمت گذاری نموده ایم:
1-بدنه تابلو برق دیواری با ضخامت ورق 1 میلیمتری
2-بدنه تابلو برق دیواری با ضخامت ورق 1.25 میلیمتری
3-بدنه تابلو برق دیواری با ضخامت ورق 1.5 میلیمتری
4-بدنه تابلو برق دیواری با ضخامت ورق 1.5 میلیمتری سفارشی

بدنه تابلو برق ارزان قیمت

قیمت تابلو برق درخواستی شما را کیفیت و نیاز شما تعیین می‌کند. در صورتی که محل استفاده از تابلو برق حساسیت بالایی نداشته و خرید بدنه تابلو برق با قیمت مناسب مد نظر شماست توصیه ما به شما انتخاب بدنه با ضخامت ورق 1 میلیمتری است. در صورتی که استحکام بالاتری مورد نظر است گروه ضخامت ورق 1/25 و 1.5 انتخاب بهتری می‌باشند. در ادامه لیست قیمت محصولات در چند رده کیفی و با چند ضخامت تولیدی در اختیار شما قرار دارد. شما میتوانید با توجه این لیست قیمت و در نظر گرفتن نیاز خود انتخاب صحیحی داشته باشید.
در صورتی که بدنه تابلو برق درخواستی شما در یکی از این دسته نیست با کارشناسان ما تماس بگیرید.

ابعاد بدنه تابلو برقتوضیحات
(H*W*D) 40 x 30 x 20 بدنه معمولی روکار/ضخامت ورق 1 میلیمتری
(H*W*D) 50 x 40 x 20بدنه معمولی روکار/ضخامت ورق 1 میلیمتری
(H*W*D) 60 x 40 x 20بدنه معمولی روکار/ضخامت ورق 1 میلیمتری
(H*W*D) 70 x 50 x 20 بدنه معمولی روکار/ضخامت ورق 1 میلیمتری
(H*W*D) 80 x 60 x 20بدنه معمولی روکار/ضخامت ورق 1 میلیمتری

قیمت بدنه تابلو برق با ضخامت ورق 1 میلیمتری :

قیمت بدنه تابلو برق با ضخامت ورق 1/25 میلیمتری :

ابعاد بدنه تابلو برقتوضیحات
(H*W*D) 60 x 40 x 20بدنه معمولی روکار/ضخامت ورق 1.25 و 1.5 میلیمتری
(H*W*D) 70 x 50 x 20 بدنه معمولی روکار/ضخامت ورق 1.25 و 1.5 میلیمتری
(H*W*D) 80 x 60 x 20بدنه معمولی روکار/ضخامت ورق 1.25 و 1.5 میلیمتری
(H*W*D) 90 x 70 x 20ربدنه معمولی روکار/ضخامت ورق 1.25 و 1.5 میلیمتری
(H*W*D) 100 x 80 x 20بدنه معمولی روکار/ضخامت ورق 1.25 و 1.5 میلیمتری
(H*W*D) 100 x 90 x 20بدنه معمولی روکار/ضخامت ورق 1.25 و 1.5 میلیمتری
(H*W*D) 120 x 100 x 20بدنه معمولی روکار/ضخامت ورق 1.25 و 1.5 میلیمتری

ارزانترین تولیدات این مجموعه همین دسته بدنه های ضخامت 1 میلیمتری می‌باشند. وزن سبک تر عامل اصلی پایین بودن قیمت است و این دسته از نظر ساخت و ظاهر کاملا کیفیت مطلوبی دارند. اگر وزن تجهیزات مورد استفاده در تابلو برق شما خیلی زیاد نیست و یا استفاده به عنوان تابلو موقت و موارد این چنینی این دسته تولیدات ما انتخاب بسیار مناسبی می‌باشند. این دسته در دو نوع روکار و توکار با و بدون روبند و با سقف بارانی (INDOOR&OUTDOOR) قابل تولید می‌باشند. قابل ذکر است که جداول موجود برخی از رایج ترین ابعاد مورد استفاده میباشد و در صورت درخواست امکان تولید انواع بدنه با ابعاد مختلف قابل ساخت می‌باشند.

این دسته بدنه تابلو برق رنج متوسط محسوب می‌شوند. ضخامت و استحکام ورق این نوع، از لیست قبلی بیشتر بوده و کیفیت بهتری را ارائه می‌دهند. ضخامت ورق در این دسته  1/25 میلیمتر بوده، از نوع روکار با و بدون بدون روبند با فوم معمولی و فوم تزریقی مناسب محیط داخلی و بیرونی (INDOOR&OUTDOOR) قابل سفارش می‌باشند. قابل ذکر است که جداول موجود برخی از رایج ترین ابعاد مورد استفاده میباشد و در صورت درخواست امکان تولید انواع بدنه با ابعاد مختلف قابل ساخت می‌باشند.

قیمت بدنه تابلو برق با ضخامت ورق 1/5 میلیمتری :

این نوع از بدنه تابلو برق با ورق ضخامت 1/5 تولید می‌شوند. صفحه گلند و صفحه تجهیز این دسته از نوع گالوانیزه می‌باشد. این دسته تابلو برق های با کیفیت نسبتا مطلوب محسوب می‌شوند و ظاهر و استحکام قابل قبولی دارند. کلیه تابلو های موجود در لیست قیمت از نوع روکار بدون روبند و مناسب محیط داخلی (INDOOR&OUTDOOR) می‌باشند.

در صورتی که تابلو برق مد نظر شما در این لیست های ذکر شده نبوده و یا بدنه درجه یک، سفارشی، با IP های بالاتر مد نظر شماست با کارشناسان ما تماس بگیرید.

در این مجموعه امکان تولید بدنه تابلو برق با کیفیت درجه یک و تا IP54 و همچنین تابلو برق های ایستاده از نوع سیواکن و ریتال فراهم بوده برای دریافت قیمت با تماس بگیرید.

این نوع بدنه در دو نوع روکار و توکار تولید می‌شوند. در نوع توکار پس از نصب فقط قسمت درب تابلو در معرض دید قرار دارد. از دیگر مشخصه‌های تابلو برق دیواری معمولا ابعاد کوچک، عمق معمولا 18 تا 30 سانتی متری و گوشواره هایی در چهار گوشه تابلو جهت نصب روی دیوار در تابلو های روکار است. این نوع بدنه های تابلو برق برای انواع کاربری های مختلف تولید می‌شوند. این نوع تابلو ها بسته به محل استفاده از IP42 تا IP55 در این شرکت تولید میگردند.

مجموعه از انواع تجهیزات الکتریکی با هدفی خاص در یک باکس نصب گردیده که به کل این مجموعه تابلو برق گفته می‌شود. این تجهیزات روی بدنه تابلو برق نصب میگردد و این بدنه وظیقه کنار هم نگه داشتن تجهیزات و  حفاظت را به عهده دارد. هم حفاظت از تجهیزات در برابر ضربات، پاشش مایعات، گرد غبار و ..... و همچنین حفاظت از بهره برداران در برابر برق گرفتگی با ایجاد محیطی بسته و امن. 


تعریف استاندارد IEC از تابلو برق  :
استاندارد  IEC تابلو برق الکتریکی را به عنوان یک عنصر پیچیده متشکل از اجزای مکانیکی با عملکرد حفاظت و پشتیبانی از تمام تجهیزات موجود در آنها و تجهیزات الکتریکی که شامل ابزارهای فرمان، مانور، کنترل و تفکیک‌ها می‌باشد، تعریف می‌کند.

تابلوهای برق بر اساس نصب و محل قرارگیری آنها می توانند ثابت یا متحرک و قابل حمل؛ نصب بصورت دیواری یا بصورت ایستاده؛ محل نصب داخلی یا خارجی باشند، در حالی که بسته به عملکرد آنها می توانند تابلو‌های کنترل، توزیع، تولید و یا تبدیل و تنظیم باشند.

انواع بدنه تابلو برق را می‌توان به روش های گوناگون دسته بندی کرد. در ادامه به اختصار به معرفی بعضی از این دسته ها می‌پردازیم :

1- روش نصب :

 •  تابلو برق های دیواری
 •  تابلو برق های ایستاده

2- جنس بدنه
 • بدنه پلاستیکی یا pvc
 • بدنه استنلس استیل
 • بدنه آهنی با رنگ کوره ای
 • بدنه آلمینیومی

3- ولتاژ به کار گیری
 • تابلو برق های فشار ضعیف
 • تابلو برق های فشار متوسط
 • تابلو برق های فشار بالا
 • رک های سیستم های شبکه

4- شرکت سازنده
 • بدنه تابلو برق ریتال یا طرح ریتال
 • بدنه تابلو برق سیواکن

اینها تنها بخشی از دسته بندی های موجود است که به اختصار اشاره شد.

تابلو برق دیواری و تابلو برق ایستاده

این نوع بدنه در مدل ها و ابعاد مختلف بسته با کاربری مورد نظر تولید می‌شوند. ارتفاع بدنه تابلو برق ایستاده معمولا در ابعاد 180، 200، 210 سانتی متری و ... با عرض‌هایی از 40 سانتی متر به بالا تولید میگردند. حد اقل عمق در این نوع تابلو برق نیز 40 در نظر گرفته می‌شود. (در نظر داشته باشید در صورت تولید با عمق 40 یا کمتر برای جلوگیری از احتمال افتادن تابلو برق حتما باید تابلو با پیچ هایی به سطح نشیمن گاه محکم شود). این نوع تابلو ها بسته به محل استفاده از IP42 تا IP55 در این شرکت تولید میگردند.

انواع بدنه تابلو برق فشار ضعیف (Low Voltage) :

تابلو برق‌ های تا ولتاژ 1000 ولت را تابلو برق فشار ضعیف یا low voltage نامیده می شوند. تابلو‌های فشار ضعیف کاربرد‌های بسیار زیادی دارند. از موارد استفاده در ساختمان‌های مسکونی گرفته تا استفاده در کارخانه‌ها.
این نوع تابلو ها بسته کاربری فضای در اختیار و تجهیزات مورد استفاده میتوانند ابعاد مختلفی داشته باشند.

تابلو برق ایستاده با پایه
نمونه تابلو برق ایستاده با کلاهک هواکش

این دو نوع بدنه بر اساس روش نصب به این دو دسته تقسیم می‌شوند. تابلو برق های دیواری به دو صورت روکار و توکار تولید می‌شوند. در تابلو های روکار در کناره های تابلو برق گوشواره هایی جهت نصب تابلو برق به دیوار وجود دارد.
در نوع ایستاده و نیمه ایستاده تابلو برق دارای پایه ای بوده که روی سکوی نصب تابلو برق قرار می‌گیرد. و میتوان این پایه تابلو برق را به سکو پیچ کرد.

تابلو برق‌ های دیواری (WALL MOUNTED PANELS) :

تابلو برق‌ های ایستاده (FREE STANDING PANELS) :

دسته بندی انواع بدنه آماده تابلو برق

بدنه های آماده تحویل (بروز رسانی :1403/01/31)

معمولا تعدادی تابلو آماده در کارگاه ما موجود می‌باشد. سفارش و ارسال و تحویل این بدنه ها در تهران و کرج یک روزه میسر می‌باشد، و ارسال به شهرستان دو تا سه روزه می‌باشد.
لیست و عکس این بدنه ها به شرح زیر می‌باشد :

ابعاد بدنه تابلو برقتوضیحات
(H*W*D) 60 x 40 x 20بدنه معمولی/ضخامت ورق 1 میلیمتری
(H*W*D) 100 x 80 x 20 بدنه درجه یک/ضخامت ورق 1.5 میلیمتری
(H*W*D) 100 x 80 x 25بدنه درجه یک/ضخامت ورق 1.5 میلیمتری
مقدار (H*W*D) 100 x 100 x 20 درب دو لنگهبدنه درجه یک/ضخامت ورق 1.5 میلیمتری
(H*W*D) 80 x 60 x 20بدنه درجه یک/ضخامت ورق 1.5 میلیمتری