تولید انرژی برق از خط انتقال آب شرب

تولید پراکنده انرژی الکتریکی از اهدافی است که مدتها مورد توجه بوده است. در ادامه این مطلب با ما باشید تا با یکی از روش هایی که میشه انرژی پاک و رایگان تولید کرد آشنا بشیم :

 

با توجه به گستردگی خطوط انتقال لوله های آبرسانی و موقعیت جغرافیایی و پستی بلندی های طبیعی در مسیرهای لوله های خطوط انتقال آب در برخی موارد، فشار داخل لوله های انتقال آب به علت توپوگرافی منطقه به حدی بالا می رود که از شیرهای فشار شکن برای تعدیل و خنثی سازی نیروی فشار اضافی و جلوگیری از ترکیدگی و شکستگی شبکه ها استفاده می گردد. اما امروزه بااستفاده از توربین های آبی ویژه در این مسیر می توان با استحصال انرژی الکتریکی از خطوط انتقال آب شرب، از برقی که تاکنون به هدرمی رفته بهره برداری کرد. با بررسی های انجام گرفته با وجود فشارشکن ها که بطور بالقوه توانایی تامین برق از طریق میکروتوربین های آبی را دارند؛ امکان تامین میزان قابل توجه انرژی الکتریکی پاک بدون سوخت برای منازل مسکونی و محوطه تاسیسات آبرسانی بوجود می آید.

 

برای آشنایی با نحوه عملکرد این توربین ها از شما درخواست میکنم ویدئوی زیر رو ببینید :

 

 

 

 

با توجه شرایط و شهر های مشابهی که در کشور ما هم وجود داره امکان تولید انرژی های پاک از طریق توربین های داخل خطوط لوله میتواند مورد نظر قرار بگیره و بتونیم از انرژی های رایگان و پاک بهره بسیار بیشتری ببریم .